Z roku na rok coraz większą popularnością ciesząkomory normobaryczne, których zastosowanie pozytywnie wpływa na efekty leczenia wielu schorzeń i chorób. Badania naukowe wskazują, żeterapia normobarycznaspowalnia proces starzenia, zwiększa wydolność organizmu a nawet poprawia pamięć - a to tylko część zaletnormobarii. Czym jestkomora normobarycznai kto powinien z niej skorzystać?

Na czym polega i jak działa terapia normobaryczna?

Terapia normobarycznapolega na przebywaniu w specjalnejkomorze normobarycznej, wewnątrz której ciśnienie wynosi 1500 hPa. Zawiera aż 40 % tlenu oraz około 2 % dwutlenku węgla oraz 0,5 % wodoru. Warto zauważyć, że to prawie dwukrotnie większe stężenie tlenu niż w powietrzu, którym oddychamy na co dzień, dlatego ten rodzaj terapii nazywa się również tlenoterapią normobaryczną. Warunki panujące wkomorze normobarycznejsą uznawane za najbardziej optymalne do życia dla każdego człowieka. Podczasterapii normobarycznejrozkurczają się oskrzela, a zawarte w hemoglobinie cząsteczki tlenu zostają najpierw przetransportowane do osocza, a następnie do płynu tkankowego i wszystkich komórek w ciele człowieka. Kuracja pomaga w dotlenieniu całego organizmu, co ma niebagatelny wpływ na zdrowie i komfort życia osoby poddającej sięterapii normobarycznej.

Efekty terapii normobarycznej

Regularnie odbywane seanse wkomorze normobarycznejznacząco wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia oraz opóźniają procesy starzenia się organizmu. Są zbawienne także dla mózgu człowieka, który tylko odpowiednio dotleniony może właściwie funkcjonować. Terapia normobaryczna ma także wiele innych zalet, na przykład:

  • wspomaga oczyszczanie organizmu,
  • zwiększa dopływ tlenu do tkanek organizmu,
  • zmniejsza stany zapalne,
  • przyspiesza regenerację i rozwój nowych naczyń krwionośnych,
  • przyspiesza gojenie się ran,
  • poprawia jakość i długość snu,
  • powoduje namnażanie komórek skóry właściwej i zwiększa produkcję kolagenu,
  • spowalnia proces starzenia się organizmu,
  • wspomaga przemianę materii,
  • redukuje objawy zespołu chronicznego zmęczenia.

Komora normobaryczna - dla kogo wskazana?

Efekty przebywania wkomorze normobarycznejuwydatniają się już po pierwszym seansie, który zwykle trwa 90 minut. Cykliczne korzystanie z zaletterapii normobarycznejpowoduje trwałą poprawę zdrowia, szczególnie u osób cierpiących na astmę. Regularne zabiegi przyspieszają także gojenie się ran i tkanek poprzez znaczące poprawienie krążenia krwi - normobaria jest więc polecana do leczenia chorób skórnych. Terapia pomaga ludziom po przebytych udarach mózgu, cierpiących na stwardnienie rozsiane, choroby sercowo-naczyniowe i choroby stawów - pobyt wkomorze normobarycznejwskazany jest także dla osób zmagającym się z bezsennością, otyłością czy cukrzycą.

Należy jednak pamiętać, że z terapii nie mogą korzystać osoby, które nabawiły się infekcji górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok czy mają podwyższoną temperaturę. W takiej sytuacji konieczne jest przesunięcie wizyty na inny termin.

Terapia normobarycznajest jedną z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych metod profilaktyki zdrowia i leczenia chorób. Już pojedynczy seans wkomorze normobarycznejpomaga właściwie dotlenić wszystkie komórki ciała, aby jednak zagwarantować organizmowi trwałe prozdrowotne rezultaty, rekomendowane jest regularne korzystanie z zaletnormobarii.