image/svg+xml

Osocze i fibryna bogatopłytkowe

PRP - OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE jest koncentratem płytek krwi, wyizolowanych w procesie wirowania krwi pełnej pacjenta. Uzyskany materiał jest autologiczny i w pełni biokompatybilny.

Działanie PRP polega na wzbudzeniu kontrolowanego stanu zapalnego, który wpływa na przebudowę tkankową. Efektem wykonanego zabiegu jest rewitalizacja skóry dzięki autologicznej odnowie komórkowej, do której dochodzi w wyniku działania własnych czynników wzrostu pochodzących z płytek krwi i mezenchymalnych komórek macierzystych. Zabiegi wykorzystujące PRP stosowane są przede wszystkim do rewitalizacji, przywrócenia naturalnego kolorytu i jędrności skóry, leczenia blizn pooperacyjnych i potrądzikowych, rozstępów a także łysienia.

S-PRF i I-PRF - FIBRYNA STRUKTURALNA I KOMÓRKOWA są autologicznymi produktami tworzącymi przestrzenną strukturę, której rusztowanie stanowią włókna fibrynowe. Siatka fibrynowa wzbogacona jest komórkami m.in. trombocytami i komórkami macierzystymi, które uwalniają stymulujące czynniki wzrostu.

Zabieg dedykowany jest pacjentkom w wieku 45+, u których pojawiają się ubytki tkankowe.

S-PRF (fibryna strukturalna) podajemy w formie obszarowej, jako rewitalizacja i odbudowa tkankowa konturów twarzy. Natomiast I-PRF (fibryna komórkowa) jest intensywnym stymulatorem tkankowym, podawanym punktowo w najbardziej wymagające miejsca.

Duża ilość włóknika zawarta w S-PRF pozwala na obszarowy zabieg, który nie tylko rewitalizuje tkankę, ale odbuduje jej strukturę. W powstałej strukturze przestrzennej, zagnieżdżają się cytokiny, komórki macierzyste, czynniki wzrostu oraz leukocyty indukujące proces regeneracji. Wypełnienie tkankowe utrzymuje się 7-10 dni, w tym czasie następuję odbudowa tkanki, co następnie prowadzi do dalszej przebudowy i poprawy gęstości skóry.

Natomiast I-PRF jest intensywnym stymulatorem tkankowym, podawanym punktowo w najbardziej wymagające miejsca. Dzięki leukocytom oraz komórkom macierzystym CD 34+, dokonujemy intensywnej odbudowy uszkodzonych miejsc.

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem