image/svg+xml

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy (HA -hialuronic acid) to glikozaminoglikan, który naturalnie występuje w organizmie człowieka, a jego największa ilość znajduje się w skórze.

Proces starzenia się skóry nieodzownie wiąże się ze stopniowym zmniejszaniem ilości kwasu hialuronowego, dlatego medycyna estetyczna, wychodząc na przeciw stopniowemu zanikowi HA, daje możliwości uzupełnienia i wypełnienia kwasem hialuronowym.

Występują dwie postaci kwasu hialuronowego - usiaciowana i nieusieciowana. Usieciowany kwas hialuronowy do doskonały wypełniacz tkankowy, redukujący objawy starzenia się skóry, które na twarzy występują jako zmarszczki i bruzdy. Jest również idealnym preparatem modelującym stosowanym w korekcji okolicy kości policzkowych, linii żuchwy, ust. Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w celu nawilżenia skóry. Utrzymuje się w tkance od kilku dni do kilku tygodni. Podaje się go do skóry właściwej przy pomocy krótkich i cienkich igieł w formie punktowych nakłuć po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem