image/svg+xml

Redukcja zmarszczek mimicznych toksyną botulinową

Iniekcje toksyny botulinowej są jednymi z najpopularniejszych a przy tym w pełni bezpiecznymi i efektywnymi zabiegami wykorzystywanymi od lat w medycynie estetycznej.

Każdego dnia, gdy uśmiechamy się lub marszczymy brwi następuje skurcz mięśni naszej twarzy. W wyniku tego powstają fałdy skórne, których efektem jest pojawienie się zmarszczek. Z pomocą w likwidowaniu problemów wywołanych przez ruchy mięśni mimicznych przychodzi nam toksyna botulinowa. Preparat ten skutecznie przywraca twarzy młodość i „świeży” wygląd.

CZYM JEST TOKSYNA BOTULINOWA. Toksyna botulinowa typu A od lat jest używana jako środek do wygładzania zmarszczek i leczenia nadpotliwości. Proces polega na podaniu niewielkiej dawki substancji do wybranych mięśni twarzy, co rozwiązuje problem będący skutkiem kurczenia się mięśni. Tak zwany „botoks” to preparat białka uzyskany z bakterii Clostridium botulinum. Oczyszczona postać toksyny botulinowej ma szerokie zastosowanie kliniczne, jak również w medycynie estetycznej.

W JAKICH OKOLICACH TWARZY WYKONYWANE SĄ ZABIEGI. Toksyna botulinowa jest stosowana w usuwaniu tzw. kurzych łapek czyli zmarszczek przy zewnętrznych kącikach oczu, zmarszczek między brwiami tzw. lwiej zmarszczki, poziomych linii na czole lub linii śmiechu między oczami tzw. króliczej zmarszczki. Preparat ten jest również coraz częściej stosowany w leczeniu bruksizmu i nadpotliwości.

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem