• Czy zabiegi medycyny estetycznej są bolesne?
  Większość zabiegów wykonywana jest przy zastosowaniu znieczulenia w formie kremu z jednym bądź dwoma lekami znieczulającymi. Metoda ta na ogół wystarczy aby zredukować nieprzyjemne dolegliwości i doznania. Niemniej jednak nasilenie bólu jest cechą bardzo indywidualną i niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort podczas kłucia. Aby zmniejszyć nieprzyjemności, zabiegi wypełniania i modelowania ust, korekcji zmarszczek, bruzd oraz doliny łez wykonujemy przy użyciu preparatów kwasu hialuronowego z dodatkiem lidokainy - substancji znieczulającej.
 • W jaki sposób przygotować się do konsultacji i zabiegu?
  Sama konsultacja nie wymaga szczególnego przygotowania. Jeżeli choruje Pani/Pan bądź przewlekle stosuje leki wskazane jest przyniesienie ze sobą dokumentacji medycznej a także nazw aktualnie stosowanych leków. Jeżeli konsultacja bezpośredni o poprzedza zabieg należy na kilka dni przed zgłoszeniem się do lekarza pić co najmniej 2 l wody każdego dnia i unikać alkoholu. W trakcie rozmowy lekarz przedstawi wszystkie przeciwwskazania, które potencjalnie wykluczą z zabiegu.
 • Jaki zabieg wybrać jeżeli wcześniej nie korzystałam/em z zabiegów medycyny estetycznej?

  Wybór zabiegu zależy od wielu czynników - pożądanego efektu; czasu, w którym chcemy uzyskać efekt, możliwości danej procedury w terapii naszej przypadłości, przeciwwskazań, wcześniejszego leczenia, wieku. Osobom, które działając profilaktycznie pragną zahamować proces starzenia się skóry proponujemy regenerację przy pomocy zabiegów autologicznych wykorzystujących bogatopłytkowe osocze oraz fibrynę strukturalną i komórkową, ze względu na ich małą inwazyjność i wszechstronne efekty działania.

 • Czy mogę wykonać zabieg wypełniania ust, jeżeli po wcześniejszym zabiegu pozostały wyczuwalne grudki w obrębie warg?
  Tak. Grudki w obrębie ust mogą pozostawać mimo całkowitego zniesienia efektu poprzedniego zabiegu wypełniania ust. W takich przypadkach początkowo usuwamy pozostałe grudki, a następnie wykonujemy właściwy zabieg wypełnienia i modelowania kształtu ust.
 • Czy zabiegi z wykorzystaniem osocza i fibryny bogatopłytkowej należy powtarzać?
  Tak. Najlepsze efekty widoczne są po wykonaniu serii 3 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni.
 • Jaka jest różnica między standardowym wypełniaczem w postaci kwasu hialuronowego a ATR (Autologous Tissue Refiller)?
  ATR to autologiczny wypełniacz, który powstaje w przebiegu specjalnego opracowywania osocza wyodrębnionego z popranej wcześniej krwi. W porównaniu do klasycznego wypełniacza jakim jest kwas hialuronowy, materiał zabiegowy w 100% pochodzi z naszej płynnej tkanki - krwi, a zatem jest pozbawiony działania alergizującego. Dodatkowo ilość wypełniacza jest znaczna - w trakcie jednego zabiegu możemy uzyskać od 3 do 5 ml (niższa cena w przeliczeniu na jednostkę wypełniacza) Minusem jest krótszy czas utrzymywania się efektów, a także pewne ograniczenia lokalizacyjne w jego podawania.
 • W jakim wieku zacząć przygodę z medycyną estetyczną?
  Nasza skóra starzeje się od 25 roku życia. Aby zapobiegać starzeniu i jak najdłużej cieszyć zdrową cerą oraz napiętą i gładką skórą odpowiednim momentem na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej będą 30 urodziny. Najlepszymi zabiegami w tym wieku będą zabiegi autologiczne, mezoterapia, peelingi i zabiegi z wykorzystaniem botoksu.
 • Czy efekty podania botoksu są natychmiastowe?
  Nie. Podczas gdy efekty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego są widoczne od razu, efekt działania toksyny botulinowej zauważyć można po 4-6 dniach - po tym czasie mięsnie ulegają osłabieniu. Ostatecznego efektu należy spodziewać się po 4 tygodniach.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem